У "Нафтогазі" відповіли на зобов’язання з боку Кабміну знизити ціну на газ

У "Нафтогазі" заявили, що знизять ціну газу для населення на серпень до 4653,54 гривні за тисячу кубів

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" погодилася знизити ціну на газ для населення на серпень. Щоправда, вона буде дещо вищою, аніж наполягав Кабмін. Об этом сообщает 4post.in.ua со ссылкой на СМИ.

7 серпня український прем’єр Володимир Гройсман видав доручення, за яким "Нафтогаз" у серпні повинен знизити ціну природного газу для населення на 265 гривень за тисячу кубічних метрів, тобто до 4640 гривень без ПДВ і тарифів на транспортування та постачання.

Цікаво! Чи буде зниження тарифів: що обіцяють топ-10 партій

У "Нафтогазі" уже на це відреагували. Як зауважили у компанії, вони розрахували нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО (Положення про покладення спеціальних обов’язків), що діятиме в серпні. Нова ціна є розрахованою відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 03.04.2019 № 293. Власне на неї посилалися в уряді, зобов’язуючи "Нафтогаз" знизити ціну на газ.

Постанова уряду передбачає, що "Нафтогаз" для визначення ціни газу за ПСО аналізує 4 показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані Мінекономрозвитку щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року. Зрештою компанія обирає з них найнижчу. Найменшою виявилася ціна на Українській енергетичній біржі – за нею й було визначено вартість газу на серпень,
– пояснили у "Нафтогазі".

Отже, ціна газу, за якою "Нафтогаз" продає його у серпні газзбутам та постачає споживачам за ПСО, становити 4653,54 гривні за тисячу кубометрів (без ПДВ і транспортних витрат).

У "Нафтогазі" підкреслили, що порівняно з липнем вартість газу зменшиться на 5,1%. Крім того, представники держоператора переконують, що з квітня 2019 року ціна, за якою вони продають газ для потреб населення та інших захищених споживачів (ПСО), знизилася на 25,4%.

Кінцева ціна газу в регіонах України залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого НКРЕКП для відповідного обл- чи міськгазу. Постачальники газу є зобов’язаними інформувати своїх споживачів про кінцеву ціну.

Раніше у "Нафтогазі" повідомляли, що з 1 серпня також знизиться мінімальна ціна на природний газ для промислових компанійі становитиме вона 6020 гривень за тисячу кубометрів.

як розгорталися останні події навколо тарифів на газ в україні:
 • 15 лип 2019
  Українцям знизили ціну на газ у липні: відома нова вартість
 • 11 лип 2019
  "Нафтогаз" під час зустрічі з Зеленським знизив ціни для населення
 • 10 лип 2019
  Суд визнав підвищення тарифів на газ у 2016 незаконним: як це вплине на українців
 • 7 черв 2019
  "Газпром" заговорив про поставки дешевого газу в Україну: що на це кажуть у "Нафтогазі"
 • 5 черв 2019
  "Нафтогаз" знизить ціни на газ: за червень вже прийдуть нові платіжки
 • 21 трав 2019
  Зниження тарифів може призвести до серйозної кризи, – Гройсман

Джерело статті: “http://24tv.ua/u_naftogazi_vidpovili_na_zobovyazannya_z_boku_kabminu_zniziti_tsinu_na_gaz_n1190030”

Вход

Меню пользователя

Loading...